Festes 90
La Web dels Gegants de Mataró

La Web dels Gegants de Mataró



Visitants Totals : 1.119.880
Usuaris Conectats : 4







Actual2020201920182017
20162015201420132012
20112010200920082007
20062005200420032002
20012000199919981997
19951992199119901989
19871986198519841983
19821981198019791978
197719761974197370's
80's90's00's10's



Cercaviles, Festes, Plantades i Homenatges a la Decada dels 90

barra.gif (6348 bytes)


Trobada de gegants de Sant Antoni de Barcelona: 21 gener 1990 (dia 21: Dídac i altres gegants no mataronins)

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1990 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, L'Escorxador, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Tomasa, Pep Figueret, Tomeu, Maria, Llamp Roent )

Festa del Centenari de Joan Amades a Salou: 20 maig 1990 (dia 20:
Iluro, Alarona i altres gegants no mataronins)

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1991 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Pasqual, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Tomasa, Pep Figueret, Avi, Llamp Roent )

Trobada de Gegants del Maresme (Sant Andreu de Llavaneres): 20 juliol 1991 (dia 20:
El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona i altres gegants de la comarca)

Festa de Carnestoltes del GEM: 1 març 1992 (dia 1:
Garrofa, Marcel·lina, Gemet, Gemina )

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1992 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Garrofa, Marcel·lina, Gemet, Gemina, Pep Figueret, Baldufa, Iaia, Llamp Roent )

Festes de Sant Simó: 24 octubre 1992 (dia 24:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Pasqual, El Paler, Maria de Mata )

Festa de Carnestoltes del GEM: 24 febrer 1995 (dia 24:
Garrofa, Marcel·lina, Gemet, Gemina )

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1995 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Sethomes, Pep Figueret, Baldufa )

Trobada de gegants a Malgrat de Mar: 3 desembre 1995 (dia 3:
Iluro, Alarona i altres gegants no mataronins)

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1997 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Ramonet, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Sethomes, Angeleta, Pep Figueret, Baldufa, Tomàs, Tabalot, Jordi de La Llàntia )

Festes del barri de Cerdanyola: 31 maig 1997 (dia 31:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Ramonet, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Sethomes, Tomasa, Xanet-Xaneta, Dracmàs, Pep Figueret, Baldufa, Jordi de La Llàntia )

Festa de l'Escola Mare de Déu de Lourdes: 15 febrer 1998 (dia 15:
Iluro, Alarona )

Presentació del nou gegant del CEIP Germanes Bertomeu (Berto) : 18 abril 1998 (dia 18:
El Paler, Maria de Mata, Sethomes, Tomasa, Xanet-Xaneta, Llauderet Gratacels, Dracmàs, Berto, Baldufa, Tomàs, Tabalot, Jordi de La Llàntia i la Colorà)

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1998 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Sethomes, Tomasa, Xanet-Xaneta, Llauderet Gratacels, Berto, Pep Figueret, Baldufa, Tomàs, Tabalot, Jordi de La Llàntia, La Iaia )

Estrena d’en Pallaventures: 25 abril 1998 (dia 25:
Pallaventures i altres gegants no identificats)

Festes del Barri de Cerdanyola: 23 maig 1998 (dia 23:
Mossèn Biscúter, Iluro, Alarona, Pallaventures, Berto )

Festa d’estrena del Guardavinyes: 5 setembre 1998 (dia 5:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Guardavinyes, Pallaventures, Sethomes, Tomasa, Berto, Rocaina, Tabalot, Jordi de La Llàntia, La Iaia )

40è Aniversari dels Gegants d’Argentona: 12 setembre 1998 (dia 12:
Mossèn Biscúter, Alarona, Pallaventures i altres gegants no mataronins)

Festa de l'Escola Mare de Déu de Lourdes: 14 febrer 1999 (dia 14:
Iluro, Alarona )

Festa d'estrena d'en Cisquet: 18 març 1999 (dia 18:
Mossèn Biscúter, Pallaventures, Sethomes, Tomasa, Xanet-Xaneta, Rocaina, Cisquet )

Festa d'estrena d'en Pep la Guineu: 11 abril 1999 (dia 11:
Pallaventures, Sethomes, Llauderet Gratacels, Dracmàs, Rocaina, Pep la Guineu, Baldufa )

Festa d'estrena d'en Crossi: 17 abril 1999 (dia 17:
Sethomes, Tomasa, Llauderet Gratacels, Berto, Rocaina, Pep la Guineu, Crossi )

Diada de Sant Jordi: 23 abril 1999 (dia 23:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Mossèn Biscúter, Ramonet, El Paler, Maria de Mata, Iluro, Alarona, Pallaventures, Sethomes, Tomasa, Xanet-Xaneta, Llauderet Gratacels, Berto, Rocaina, Cisquet, Pep la Guineu, Crossi, Pep Figueret, Baldufa, Tomàs, Tabalot i Capgrossos de l’Escola Camí del Cros)

Trobada d'en Pallaventures: 25 abril 1999 (dia 25:
Iluro, Alarona, Pallaventures i altres gegants no mataronins)

Ciutat Gegantera 1999 (Vic): 2 maig 1999 (dia 2:
Guardavinyes, Iluro, Alarona i altres gegants d’arreu de Catalunya)

Festes del Barri de Cerdanyola: 22 maig 1999 (dia 22:
Mossèn Biscúter, Iluro, Alarona )

Trobada de gegants d’escoles a Premià de Dalt: 29 maig 1999 (dia 29:
Tomasa, Xanet-Xaneta, Rocaina )

Festes del Barri del Palau: 19 juny 1999 (dia 19:
Iluro, Alarona )

Festes del Barri de Rocafonda-L'Esperança-Ciutat Jardí: 10 juliol 1999 (dia 10:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Guardavinyes, Berto, Rocaina, Tomàs i la Colorà)

Festes del Barri del Camí de la Serra: 23 juliol 1999 (dia 23:
Iluro, Alarona, Tomasa, Cisquet )

Festes del Barri Les Santes-Escorxador: 4 setembre 1999 (dia 4:
Pasqual, Iluro, Alarona )

Festes del Barri de Cirera: 5 setembre 1999 (dia 5:
Robafaves, La Geganta, Maneló, Toneta, Guardavinyes, Iluro, Alarona )

Festes de Sant Simó: 30-31 octubre 1999

- Cercavila de Gegants (dia 30:
Mossèn Biscúter, Guardavinyes, Ramonet, Bru, El Paler, Maria de Mata, Pallaventures, Sethomes, Tomasa, Angeleta, Xanet-Xaneta, Llauderet Gratacels, Berto, Cisquet, Crossi, Pep Figueret, Baldufa, Jordi de La Llàntia , Cavallets de Mataró, Ball de Bastons, Gegants de Vilassar de Mar i Gegants de la Roca del Vallès. Amb l’amenització dels tractors dels pagesos del veïnat de Mata i rodalies)

Festa d’estrena de l’Anton de l’Agrupament Escolta Antoni Comas: 1 novembre 1999 (dia 1:
Anton )




NOMBRE DE SORTIDES A LA DECADA DELS 90
43 Gegants Actius Aquesta Dècada

1Alarona22
2Iluro21
3Mossèn Biscúter16
4Robafaves13
4La Geganta13
4Maneló13
4Toneta13
8El Paler12
8Maria de Mata12
8Tomasa12
11Sethomes11
12Pallaventures10
13Pep Figueret9
13Baldufa9
15Berto8
16Xanet-Xaneta7
16Rocaina7
18Llauderet Gratacels6
18Jordi de La Llàntia6
20Guardavinyes5
20Tomàs5
20Tabalot5
23Ramonet4
23Cisquet4
25Pasqual3
25Garrofa3
25Marcel·lina3
25Gemet3
25Gemina3
25Dracmàs3
25Pep la Guineu3
25Crossi3
25Llamp Roent3
34Angeleta2
34La Iaia2
36L'Escorxador1
36Bru1
36Avi1
36Iaia1
36Tomeu1
36Maria1
36Anton1
36Dídac1

Actualitzat gràcies a en Jan Portet

Copyright © 2002 Brazamas